שאלות נפוצות

התשובה מתחלקת ל2: התנהלות נכונה לאורך היום – נחסוך קלוריות לערב באופן כזה שלא
משאיר אותנו מורעבים (הישענות גדולה יותר על חלבון וירקות).
ההתנהלות נכונה במסעדה- בחירה בהתאם למה שחסכנו (ניתן לעשות הערכה גסה)
ואכילה עד שובע נעים.

קודם כל לשנות גישה, המטרה הופכת לשמירה (ריאלי יותר לא?) והתנהלות לפי עוגנים: הקפדה על שתייה מספקת, שמירה על תנועה, ירקות וחלבון בתוך הארוחות, העדפה לאוכל מזין אם יש טווח גדול בין הארוחות ולא נשנושים, יש מס' ימים לחופשה אפשר בכל יום לטעום משהו אחר, לא חייב הכל באותו היום. נגמרה החופשה? חזרה לשגרה.

 

על ידי יצירת גרעון קלורי לאורך זמן, כשהאנרגיה שנכניס בתזונה תהייה נמוכה מהאנרגיה שאנחנו מוצאים, ההפרש ילך לשריפת שומנים.

 

חשוב לדעת שמדובר בתופעה טבעית הנקראת "תנגודת מטבולית" (אני צריכה לבדוק מה
המינוח הנכון) מתרחשת לאחר ירידה סביב ה10% מהמשקל או לאחר 2-3 חודשים
בתפריט עם גרעון קלורי.
הגוף מתייעל ומבזבז פחות , איך מתגברים? האופציות הן: (קודם כל לדייק את התפריט)
לאחר מכן אפשר או להגביר הוצאה קלורית בפעילות גופנית או להפחית קלוריות בתפריט.

משקל מושפע מהמון גורמים, בין היתר: ארוחה פחמימתית/ מלח/ סטרס/ שינה/ ווסת/ התפנות/ נוזלים/ אימונים/ עלייה או ירידה במסת שריר ועוד. חשוב לזכור שאנחנו לא רובוטים, המשקל שלנו נע סביב טווח מסויים, לכן חשוב לבחון מגמתיות לאורך זמן.

מכשיר האינבודי מעביר זרם חשמלי שלא ניתן לחוש בו (דרך נוזלי הגוף) ומוציא פלט המפרט BMR, מסת שריר, אחוז שומן, משקל וכו'. חשוב לציין שהמכשיר אינו מדוייק ב100% ולכן מסתכלים על מגמה לאורך זמן.

אם אתם לא רגילים לשתות בכלל, והיעד שלכם הוא 2 ליטר ביום, ניתן להתחיל ביעד קטן יותר, למשל בתור התחלה 1 ליטר, להגביר ל-1.5 ליטר ועד הגעה ליעד. ניתן להגביר שתייה על ידי בקבוק אטרקטיבי, להתחיל כל ארוחה ב2-3 כוסות מים, לשים תזכורת, אפשר לשלב תה\מרק גם כדי להשלים נוזלים.

אין כזה דבר אוכל משמין, יש כמות משמינה. ידע הוא כוח שצוברים לאט לאט, ברגע שיודעים מה הערך של המזון שאנחנו אוכלים ניתן לשלבו בסך היומי. לדוגמא אם כדי לרדת במשקל צריך לאכול 1600 קלוריות, ו2 פרוסות לחם שוות ל150 קלוריות שיכנסו במסגרת היומית לא נשמין משתי פרוסות לחם.

 

מתוקים לא נועדו להשביע אותנו, ולכן לא הייתי ממליצה לאכול אותם כשרעבים. בנוסף, אכילה איטית ומרוכזת בלי הסחי דעת של מסכים (מחשב\טלוויזיה\פלאפון) תוך התענגות על כל ביס, עצירה בין ביס לביס, שימוש בכל החושים יכולה להביא לסיפוק מגודל מנה סטנדרטי.

 

אין משמעות לכמות הארוחות, מה שגורם לירידה במשקל היא שמירה על המסגרת היומית, לכל אחד יש סדר יום אחר ולכן התפריט מותאם באופן אינדיבדואלי.

 

הפיתויים הם בעצם הפתרון, הם נמצאים שם כל הזמן. כלומר, תמיד יהיו הזדמנויות לאוכל מהם. אחרי כל סוף שבוע מגיע עוד אחד, בתרבות השפע הכל מאוד זמין, לא חייב הכל ביום אחד.

 

אין אוכל אסור או מותר, אוכל הוא אוכל. כן ננסה לשמור על שגרה של 80% אכילה מזינה וב20% מהזמן גם לשלב ג'אנק. אנחנו חיים בעולם שפוי וחשוב שנדע להשתלב בכל השפע בצורה מאוזנת.